Noderīgi raksti

Raksti par drošības sistēmām
Šajā sadaļā Jūs varat iepazīties ar nodērīgiem rakstiem, kuri sadalīti pa tēmām.

Pieejas kontroles sistēma

     Pieejas kontroles sistēma ir sistēma, kas paredzēta personas identifikācijai uzņēmumā vai kādā citā organizācijā, kā arī, lai kontrolētu tās pieeju uzņēmuma telpām. Katram sistēmas lietotājam (uzņēmuma/organizācijas darbiniekam) izsniedz personas identifikatoru (elektronisko atslēgu, karti ar magnētisko strīpu, čip-karti vai bezkontakta karti), kurā ir iekodēts unikāls kods. Kad darbinieks vēlas iekļūt kādā telpā, viņš pievieto identifikatoru pie speciāla nolasītāja. Nolasītājs nolasa kodu un nosūta to vadības modulim, kuram atmiņā ir visu to atslēgu kodi, kuriem ir pieeja šai telpai. Ja nolasītais kods ir moduļa kodu sarakstā, tas nodod signālu izpildierīcei – elektromagnētiskai durvju slēdzenei, aizbīdnim vai turniketam, un darbinieks var iekļūt telpā.

Pieejas kontroles un darba laika uzskaites sistēmas pamatuzdevumi:

     Paaugstināt darba un tehnoloģisko disciplīnu, atnākšanas-aiziešanas reģistrēšanas ceļā, paaugstināt uzņēmuma konkurētspēju.
        - Paaugstināt uzņēmuma drošību, ierobežojot svešu personu piekļuvi
        - Samazināt darba izdevumus uz pieejas kontroli, caurlaižu izsniegšanu un tabeļu uzskaiti
        - Paaugstināt darba algas fonda sadales efektivitāti
        - Izveidot komfortākus biznesa vadīšanas un darba noteikumus priekš vadības un darbiniekiem
        - Uzstādot sistēmu ar turniketiem, samazināt cilvēciskā faktora ietekmi, kļūdu daudzumu un ļaunprātības
        - Vest uzņēmumā darba laika uzskaites sistēmu, kas atbilst darba likumdošanas normām un starptautisko standartu prasībām, tādiem kā ISO9001 un EU Working Time Directive.

Identifikācijas līdzekļu veidi:

     Kartes ar magnētisko svītru tiek lietotas visā pasaulē kā norēķinu, klubu biedru, atlaižu kartes. Magnētisko karšu īpatnība ir tā, ka ar speciālas aparatūras palīdzību var patstāvīgi kodēt magnētiskās svītru informāciju. Ir izveidojusies virkne starptautisku standartu, kuri nosaka karšu izmērus, magnētiskās svītru rādītājus, informācijas kodēšanas metodes utt. Magnētisko karšu priekšrocības:
        - zema karšu izgatavošanas cenas
        - uz kartes var uzdrukāt papildus grafisko informāciju (vārdu, uzvārdu, fotogrāfiju utt.)
    Bezkontakta karte ir moderns, prestižs un ērti lietojams elektroniskais personas identifikators. Tā izskatās pēc vienkāršas plastikāta kartes vai breloka, bet plastikāta kartes iekšienē atrodas mikročips, kuram ir elektroniskais kods un neliela antena (skat.zīm.). Informācijas nolasīšana notiek no attāluma (parasti 5-30cm attālumā) bez tieša kartes kontakta ar nolasītāju. Piemēram, ja šādi nolasītāji tiek uzstādīti autostāvvietā, automašīnas vadītājam pietiek izstiept roku ar karti no automašīnas, lai identificētu sevi un iekļūtu autostāvvietā. Tādēļ bezkontakta kartes saglabā savu ārējo izskatu daudz ilgāk nekā magnētiskās kartes, kā arī nodrošina drošu darbu nelabvēlīgos apstākļos – uz ielas aukstā vai mitrā laikā, putekļos utt. Bezkontakta nolasītāju var iebūvēt sienā, lai noslēptu to apmeklētāju skatam un paaugstinātu konfidencialitāti, pie tam tas praktiski neietekmē nolasīšanas kvalitāti. Bezkontakta karšu priekšrocības:
        - ērta lietošana
        - aizsardzība pret marodieriem (iespēja uzstādī™ slēpti nolasīšanas iekārtu)
        - ilgs karšu un nolasītāja kalpošanas laiks
        - droša darbība nelabvēlīgos laika apstākļos (uz ielas)
        - unikāls elektronisks kods
        - iespēja uzdrukāt uz kartes papildus informāciju
    DALLAS elektroniskās atslēgas izskatās pēc miniatūras baterijas - "tabletītes" (skatīt foto augstāk). Patiesībā tā sastāv no mikroshēmas, kas ievietota triecienizturīgā metāla korpusā. Atslēga ir iestiprināta specializētā plastikas turētājā, kuru var nēsāt kā atslēgas piekaru. Mūsuprāt, pieejas kontroles sistēmām, kas izmato DALLAS atslēgas kā identifikācijas līdzekli, ir viena no labākajām cenas - kvalitātes attiecībām (kalpošanas laiks, drošība, ērtas ērtība utt.). Neskatoties uz DALLAS atslēgas vienkāršību, katrai atslēgai ir savs unikāls kods, t.i. otras atslēgas ar tādu pašu kodu neeksistē un to viltot ir praktiski neiespējams.
        - ilgs kalpošanas laiks - 10 gadu garantija
        - drošība pret nelabvēlīgiem ārējiem apstākļiem – atslēgas korpuss ir triecienizturīgs, hermētiski noslēgts, izturīgs pret mitrumu un putekļiem unikāls (64-bitu) elektroniskais kods
        - ātra informācijas nolasīšana un ērta lietošana
        - vienkārša un salīdzinoši lēta nolasīšana iekārta
        - spēj darboties nelabvēlīgos apstākļos (uz ielas)

KONTAKTI

Uzdod savu jautājumu:

info@agents.lv


Piezvanīt mums:

+37126742578


Mēs sociālajos tīklos:Created by: info@agents.lv